Okulumuz

1r

“Koru Eğitim Kurumları” 3000 m2 arazi içerisinde, mülkü kurumumuza ait kendi tesislerinde, Tepekent yerleşkesinde yer almaktadır.

Koru, bölgesinde ve İstanbul’da, yeşil alanı en büyük tek ve gerçek bir ekolojik “Anaokulu”dur.
Koru, MEB’e bağlı bir ANAOKULU dur. Eğitim ve birey paradigmasının oluşumuna katkı için kurulmuştur.
Sosyal Hizmetlere bağlı olarak kurulmuş kreş tabanlı; bakıcılık amaçlı bir okul DEĞİLDİR.

Kurumumuz, ilk öğretim çağında 3 çocuk sahibi
Ressam – öğretmen olan bir anne ile
Tiyatrocu baba olan, bir çift tarafından kurulmuştur.

Okulumuzun iç ve dış mimari tasarımları, çocuk yetiştirmenin de bir sanat olduğunun bilincinde olan kurucularımız tarafından, özellikle çocukların ruhsal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabilecek renkler ve materyaller ile   dizayn edilmiştir.  

  • Bina mimarisi, (yine esasen ilk elde kendi çocuklarımız için) kulesi, bacaları, verandası, zemin kat ve ana giriş merdiven düzenleri ile özgün, masalsı bir görünüm için tasarlanmıştır.
  • Su basman seviyesinde özel yalıtım bohçalaması ile rutubet imkansız kılınmıştır.Yine tüm iç ve dış duvarlar, Nevşehir çevresine özgü “pomza” taşından üretilmiş Blok Bims Tuğla ile örülerek, ısıya ve soğuğa duyarlı nefes alabilen yalıtımın ilk adımları atılmıştır.
  • Aynı duvarlar ile tüm zemin alanlar, ülkemizin en değerli madenlerinden olan, yalıtım sağlayan ve rutubet yok eden “Perlit” madenimiz ile sıvanarak, kışın hem yerden hem duvardan ısıtma, yazın olağanüstü bir serinlik için ikinci adım gerçekleştirilmiştir.
  • Tüm bina pencereleri “Kömmerling” marka PVC ile çevrilmiş olup, “Isıcam Konfor” cam ile giydirilmiştir. Çift cam katman araları ısı yalıtımı için “Argon Gazı” ile beslenmiş ve ISI YALITIMI gerçek anlamda tamamlanmıştır.
  • Tüm binada topraklama elemanları, dört köşesinde 2 şer metrelik 5 cm enli kazıklar, sürekli nemli kalması sağlanan bina dışı toprak alanlara çakılmış olup, çarpmalara karşı güvenlik sağlanmıştır.
  • Yine insanın ruh sağlığına etki eden statik elektirik birikimine karşı binanın temelinden itibaren dört kenarından çakılan 1,5 mt kazıklara bağlı galvaniz şeritler tüm zemin alanlarda ve yükselen duvar boylarında binayı sararak, ağırladığı insanlarda gerginlik ve yorgunluk hissini tamamen üzerimizden atmaktadır.
  • Yine binanın tüm iç ve  dış boyaları, nefes alan su bazlı boyalar ile boyanmış, her katta 3 mt  yükseklik ile amaçlanan köy evlerindeki ferahlık için ve ev içindeyken dışarda imiş hissi sağlanmıştır.
  • Tüm iç ve dış mekanda bronşit ve astım tetikleyici unsurlar yok edilmiş, bilakis tüm alanlarda bol oksijen aranarak, tedavi ortamı yaratılmıştır. Elbette buna en büyük katkı Tepekent’in olup, Tepekent’in 6,5 milyon metrekare (Oksijen Deposu) yeşil alanı içinde oluşumuz avantajımızdır.
  • Tek sıkıntımız gündüz vakti kuşlar, gece ağustos böceklerinin sesleri. Muhteşem değil mi? Kaygılanmayın, sadece çocuklarınız değil sizi de bekliyoruz. Çocuklar vasıtasıyla yeni dostlarımız olacağı heyecanı tüm ailemizi şimdiden sarmış durumda inanın.

 

  • Şimdilik sadece İstanbul’da tek’iz. Çok yakında, çocuklarınızın tüm ülkede emsali olmayan bir anaokulunda eğitim aldığını görmeniz için fazla beklemeyeceğiz.

 

Eğitim kadromuz ise büyük bir titizlikle seçilmiş kendi branşlarında uzman, güleryüzlü, prenzantabl ve çocukların her birine anne olacak öğretmenlerden oluşmaktadır.

Alan Dağlımı: Müdür Odası, Ziyaretçi Odası, Uyku Odası, Mutfak, Yemekhane, Spor ve Çok Amaçlı Salon, Resim, Müzik ve Etkinlik Odaları,Yüzme Havuzu, Meyve Bahçesi, Söğütaltı Bahçe, Oyun Bahçesi, Güney Bahçe.

Ve inanın, 
bir meyveyi dalından koparıp yemenin,
çiçeği dalında koklamanın,
özgürce koşup oynayabilmenin dahi hayal olduğu günümüzde
tüm bunlar artık  HAYAL DEĞİL!

Başlangıç » Okulumuz » Okulumuz » Okulumuz
Ortalama puan  1 2 3 4 5fOy vermek için giriş yapmanız gerekiyor
IMG_0649.JPG
IMG_0652.JPG
IMG_0655.JPG
IMG_0657.JPG
IMG_0661.JPG
IMG_0662.JPG
IMG_1049.JPG
IMG_1043.JPG
041.JPG
040.JPG
010.JPG
IMG_0680.JPG
IMG_0681.JPG
IMG_0645.JPG
021.JPG
IMG_0642.JPG
IMG_0614.JPG
IMG_0612.JPG
IMG_0644.JPG
IMG_0640.JPG
IMG_0649.JPG
IMG_0654.JPG
IMG_0649.JPG
IMG_0652.JPG
IMG_0655.JPG
IMG_0657.JPG
IMG_0661.JPG
IMG_0662.JPG
IMG_1049.JPG
IMG_1043.JPG
041.JPG
040.JPG
010.JPG
IMG_0680.JPG

(14147)

Koru

Son Yorumlar

Albümler

IMG_0782.JPG Ziyaretçi Kabul
img_1289.jpg Sınıflarımız
Koru Oyun Alanları
IMG_1132.JPG Mucitler
IMG_1086.JPG Kaşifler
IMG_1253.JPG Melekler
IMG_0657.JPG Okulumuz